logo
WCZYTYWANIE...

RealizacjeSzczegóły

Gliwice 8

2022-2023

 

    Duży ogród o powierzchni około 2000 m2 znajduje się na Śląsku z dala od zgiełku miast. Rzut ogrodu bazuje na układzie prostokątów i kwadratów które kontrastują pomiędzy sobą kolorem i rozmiarem. Dodatkowo w całym założeniu pojawiają się przesłony z aluminiowych lameli w strukturze drewnopodobnej. Dzięki nim dzielimy ogród na różne strefy oraz osłaniamy od wzroku przechodniów. Projekt oparto na minimalistycznych formach które mają swoje odzwierciedlenie w jednogatunkowych plamach zieleni. Pracując nad aranżacją ogrodu dopasowano kolorystykę użytych materiałów do stylu oraz kolorów pojawiających się na elewacji domu.
    Front zaprasza nas do wejścia na ogród poprzez zadaszoną furtkę, po drodze odpocząć można na aluminiowej ławce z drewnianym siedziskiem. Ścieżka z płyt osadzonych w trawniku komunikuje ze sobą taras przydomowy wykonany z płyt ceramicznych oraz strefę paleniskową schowaną w zagłębieniu terenu. Strefa paleniskowa mimo dużej powierzchni ogrodu została zlokalizowana relatywnie blisko tarasu wypoczynkowego. Dzięki temu płonący ogień może być atrakcją podziwianą przez użytkowników z różnych przeszkleń i zakątków .Przy basenie znajduje się miejsce na leżaki, strefa wypoczynkowa oraz teren zielony w postaci dużego trawnika. Akcentami zamykającymi ogród w spójną całość są dwie sosny formowane w stylu bonsai które zachwycają swoim pokrojem i formą przez wszystkie cztery pory roku.
 

 

 

GALERIA

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.